Download

command-line (Windows) >> | predgenerované modlitby >> | zdrojové kódy >>


Foto © 2018 breviar.sk

Predgenerované modlitby

V sekcii predgenerované modlitby ponúkame možnosť stiahnuť predgenerované modlitby (vo viacerých formátoch; všetky vychádzajú z HTML exportu stránok), ktoré sú už vytvorené dopredu na celý rok. Je možné stiahnuť ich jednotlivo alebo ako jeden súbor (zip/7z archív), ktorý stačí rozbaliť a podľa dátumu nájsť požadovaný deň v roku.

Aplikácia pre iPhone a iPad (zariadenia s Apple iOS)

Aplikácia Breviár dostupná v AppStore, bezplatne na stiahnutie. Priamy odkaz: https://itunes.apple.com/us/app/breviar/id818787573?ls=1&mt=8.

Je to plnohodnotná offline aplikácia, ktorá sa správa tak, akoby ste mali online pripojenie.

Autori: Ákos Gyimesi, Oto Komiňák, Juraj Vidéky.

Okrem toho je tiež možné využiť (pre textové výstupy) viaceré prehliadače, napr. GoodReader.

Stiahnite si texty vo formáte e-pub pre celý rok: exporty pre čítačky Kindle.

Aplikácia pre zariadenia s OS Android

Aplikácia Breviár dostupná v Google Play (predtým Android Market), bezplatne na stiahnutie. Online pripojenie na internet je potrebné len pri inštalácii, aplikácia je plne offline.

Inštalácia: Stačí otvoriť aplikáciu Google Play a v nej vyhľadať breviar resp. liturgia hodin; potom stačí potvrdiť nainštalovanie (ide o úplne bežný proces inštalácie Android aplikácie). Priamy odkaz: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.breviar.android.

Je to plnohodnotná offline aplikácia, ktorá sa správa tak, akoby ste mali online pripojenie (preto napr. systémové tlačidlo "späť" nespôsobí zatvorenie aplikácie, ale prechod na predchádzajúcu stránku). Možnosť listovať ľubovoľné dni, generovať nielen modlitby, ale aj ostatné dotazy (liturgický kalendár pre daný rok, zoznam prikázaných sviatkov a pod.). Obsahuje aj českú a maďarskú Liturgiu hodín.

Autori: Richard Královič, Juraj Vidéky.

Po nainštalovaní sa aplikácia Breviary objaví medzi aplikáciami.

Je možné stiahnuť APK starších verzií (pre účely offline distribúcie mimo Google Play a aj kvôli tomu, že na Google Play je vždy len aktuálna verzia).


Ak máte v zariadení nainštalovanú vyššiu verziu, Package Installer vám nedovolí nainštalovať staršiu. Najskôr je potrebné aplikáciu odinštalovať a až potom inštalovať z APK súboru.

Zdrojové kódy pre OS Android a Apple iOS aplikácie: https://github.com/breviar-sk/Liturgia-hodin-online.

Verzia pre čítačky (Kindle a pod.)

Stiahnite si texty vo formáte e-pub resp. MOBI/AZW3 pre celý rok: exporty pre čítačky Kindle v sekcii predgenerovaných modlitieb.

Dostupné verzie pre PC/UNIX

Okrem online verzie breviára, ktorá je dostupná tu na tomto webe, existuje aj verzia breviára stiahnuteľná a použiteľná bez pripojenia k internetu (tzv. off-line verzia), a to v nasledujúcich vydaniach:


Posledná aktualizácia: 2020-09-20
© 1999-2020 Juraj Vidéky