Vaše potrehy

^ Hlavná stránka | Často kladené otázky... >> | Podnety, nápady, návrhy... >> | Ďalšie otázky k LH >> | Chcem sa modliť... >>
Off-line (predgenerované modlitby) na staršom mobilnom telefóne
Hoci pre niektoré jazyky už nie je v silách spolupracovníkov vytvárať JAR eBook export, existuje možnosť aj na takýchto starších mobilných zariadeniach (ktoré podporujú len JAVA) prehliadať offline HTML texty:
„Po dlouhém čekání jsem nakonec našel řešení: Albite Reader (http://albite.org/reader) dokáže číst uložené html dokumenty.
Tak kdyby někdo další měl problém, tak je toto cesta.
žehná o. Martin“

Treba teda nainštalovať tento reader a potom stiahnuť HTML predgenerované texty.

Off-line (predgenerované modlitby) na mobilnom telefóne
celý ten rozbalený súbor (predgenerované texty HTML) treba uložiť do časti "data" a ono to potom už vie – teda aspoň moja Nokia e51 – prečítať... ja som to vždy ukladala do "dokumentov", ale stadiaľ asi vedia čítať len programy z Officu...
Elena P.

Pre Nokiu 6300
Veľmi pekne Vám ďakujem za ochotu a pomoc, nakoniec sa mi to podarilo! mal som v mobile už nahraté Sväté písmo, ktoré sa dá čítať aj v mojom mobile, zistil som v akom je to súbore, našiel som to v návode (breviar.sk), stiahol do mobilu a s prekvapením som zistil, že to funguje. Keďže nie som odborník, ale len užívateľ výpočtovej techniky, predtým sa mi to nepodarilo – preto to hľadanie a skúšanie, aj prosba o radu. Keby to niekomu mohlo pomôcť tu je výsledok môjho pátrania: môj telefón (NOKIA 6300) nedokázal čítať súbory v tvare htm, html, os; ale dokáže čítať súbory vo formáte e-book s koncovkou jar. Tento súbor len treba stiahnúť do počítača so stránky breviar.sk (marec cele-jar) a nainštalovať do mobilu (napr. pomocou Nokia PC Suite). Viem, že pre niekoho je to jednoduché a ľahké, ale niekomu, kto má menej skúseností (ako napr. ja) môže moja skúsenosť pomôcť. Takže veľká vďaka za breviar a dúfam, že ho budem často používať.
Štefan L.

Ako na OMS (modlitby do mobilu)?
Postup pri používaní súborov breviára vo formáte *.oms:
  1. V mobilnom telefóne máme nainštalovanú aplikáciu OperaMini (odkaz na stiahnutie: http://www.opera.com/mini/).
  2. Do pocitaca si stiahneme zozipovaný súbor s oms-kami na príslušný mesiac. Tento súbor rozpakujeme v PC.
  3. Pripojíme mobilný telefón k počítaču – prostredníctvom kábla, alebo bluetooth, či infra. Adresár s oms-kami nakopírujeme do mobilného telefónu, najlepsie do pamäťovej karty, ak ju telefón má.
  4. Spustíme aplikáciu OperaMini, v roletovom menu aplikácie nájdeme: Prejsť – správca súborov – a otvoríme príslušnú modlitbu. Aplikácia sa bude pravdepodobne pýtať: "Dovoliť, aby aplikácia čítala dáta v zložke?" jednoducho zadáme "áno" (neviem, či sa to dá pri OperaMini vypnúť :-)
  5. Nájdeme si pokojné miesto a môžeme sa modliť.
Stano Varga, TT

Poďakovanie nevidiacej Miriam G.
Ahoj, Juraj,

Píše Ti Miriam
Píšem Ti spätnú väsbu na Tvoj breviár tak ako to máš uvedené v tej položke
pošlite mi.
Chcem Ti povedať, že nepoznám krajšie a lepšie spracovanú webovú stránku ako
práve Tvoj breviár. Dá sa na nej veľmi dobre orientovať no, a, samozrejme,
modlievam sa z nej pravidelne. Doslova ju žeriem, veď Boh mi splnil môj sen,
že sa môžem modliť breviár.

Veľmi som Bohu vďačná za toto dielo.

maj sa krásne,
nech Ťa Pán žehná.

S láskou
Miriam

(tu môže byť aj Váš postreh)
(tu môže byť aj Váš postreh)

Posledná aktualizácia: 2015-07-29
© 1999-2024 Juraj Vidéky