Často kladené otázky
o Apple iOS aplikácii pre Liturgiu hodín (Breviary)

(FAQ, Frequently Asked Questions)

^ Hlavná stránka | FAQ pre breviar.sk >> | FAQ pre Android app >> | AppStore >>
Kto vytvoril aplikáciu pre Apple iOS?
Autori Apple iOS aplikácie sú programátori Ákos Gyimesi a Oto Komiňák. V spolupráci so mnou, autorom stránok, naprogramovali iOS GUI, ktoré využíva rovnakú funkcionalitu generovania modlitieb, ktorá je použitá na týchto webových stránkach. Ide o medzinárodnú spoluprácu maďarských, slovenských a českých nadšencov Liturgie hodín (autorom nového loga je Petr Kononov). Developerský účet na AppStore zabezpečili maďarskí jezuiti (poďakovanie: László Elek SJ).

Prečo AppStore má pre aplikáciu Breviár v podnadpise maďarský text?
Text „Jézus Társasága Magyarországi Rendtartománya“ uvedený v podnadpise na AppStore je menom používateľa, ktorý aplikáciu publikoval. V preklade „Maďarská provincia Spoločnosti Ježišovej“. Ako bolo uvedené v tlačovej správe o vydaní Apple iOS aplikácie, so zabezpečením projektu pre Apple iOS pomáha maďarská jezuitská provincia, ktorá zriadila developerský účet Apple a hradí aj príslušné poplatky.

Sú modlitby pre jednotlivé dni uložené v iPhone/iPade?
Stránky breviar.sk aj aplikácia Breviary pre Apple iOS sú navrhnuté tak, aby pre zvolený dátum dynamicky vygenerovali (vytvorili) požadovaný text modlitby. Teda texty nie sú nikde „uložené“. Ak chcete vedieť viac, ako program vytvára jednotlivé texty, pozrite stránku Ako sa generuje modlitba.

Aplikácia Breviary má prepínač na použitie WiFi, načo je to dobré?
Aplikácia Breviary bola navrhnutá primárne tak, aby sa všetky texty modlitieb generovali offline, teda aby aplikácia bola použiteľná kompletne offline, bez potreby pripojenia na internet. Keďže však aktualizácie aplikácie sú zriedkavé, rozhodli sme sa od verzie 2.0 umožniť používateľov, ktorí majú online prístup na internet, aby si mohli vybrať, či bude texty modlitieb generovať aplikácia offline, alebo prípadne ich bude doťahovať z webu (kde už môžu byť opravené viaceré chybičky v textoch).

Obsahuje aplikácia Breviary všetko, čo je na breviar.sk?
Aplikácia Breviary obsahuje podstatnú časť stránok breviar.sk, teda slovenskú, českú a maďarskú Liturgiu hodín. Neobsahuje mnohé statické texty z webových stránok (obsahuje iba Všeobecné smernice o liturgii hodín a niektoré modlitby, napr. mariánske antifóny). Neobsahuje tiež niektoré voľby z úvodnej obrazovky s voľbou dňa a modlitby (časť „Ďalšie zobrazenia“). Aplikácia však všetko, čo potrebujete, aby ste sa mohli modliť :)

Aplikácia Breviary sa mi veľmi páči a rád by som ju podporil – ako môžem pomôcť?
Budeme veľmi radi, keď nás podporíte akýmkoľvek spôsobom. Niektoré z nich sme popísali v časti Ako pomôcť. Ak máte ďalšie otázky, prosím, kontaktujte ma.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, ktorá sa týka Liturgie hodín, skúste ešte pozrieť do časti Ďalšie otázky k Liturgii hodín.
Ak máte iné otázky, prosím, kontaktujte ma.

Apple, iOS, iPhone, and iPad are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries.


Posledná aktualizácia: 2024-02-04
© 1999-2024 Juraj Vidéky | autori Apple iOS aplikácie: Ákos Gyimesi, Oto Komiňák